fbpx

Ściana 3D = akustyka + dekoracja

05 Lip
Kategoria: Home Decor

Wiele osób boryka się z problemem wygłuszenia ścian. Kilkakrotnie otrzymywałam od Was pytania w tej kwestii i dziś chce pokazać jak można w prosty sposób poradzić sobie z tym kłopotem.

Z moich obserwacji wynika, że najczęściej ten problem pojawia się w blokach, gdzie słychać wszystko z klatki schodowej, jak również co aktualnie ogląda sąsiad w telewizji.

Do tego tempo życia w jakim aktualnie żyjemy wpływa na to, że po powrocie do domu pragniemy ciszy i spokoju.

Nie zawsze chcemy wyciszać ściany przeprowadzając kapitalny remont, wtedy zaczynamy się zastanawiać co zrobić aby pozbyć się tego problemu.

Jak wyciszyć ścianę, żeby uzyskać efekty akustyczne i do tego żeby ciekawie to wyglądało?

Na przeciwko takim problemom wyszła marka Fluffo tworząc panel ścienny 3D.

panele ścienne Fluffo CUBE

Co to takiego?

Jest to gęsta pianka poliuretanowa, pokryta z wierzchu strukturą Fluffo, czyli ściśle utkanymi włóknami poliamidowymi, które w dotyku przypominają aksamit.

A kończąc z tym fachowymi określeniami to po prostu elastyczne i miękkie w dotyku kształtki 3D, występujące w 19 kształtach i aż 52 kolorach!

Każdy ze wzorów posiada także różne grubości i jest to zazwyczaj od 2 do 5 cm.

Większość wzorów paneli Fluffo została zaprojektowana w taki sposób, aby dać szansę łączenia się z wieloma wzorami, co tworzy tak naprawdę nieograniczone możliwości.

I teraz pewnie większość osób powie, no tak wszystko pięknie, ładnie, ale na pewno będzie się na tym trzymać tona kurzu, którą ciężko będzie usunąć.

Od razu Wam na nie odpowiem, nic bardziej mylnego. Czyszczenie tych paneli jest bardzo proste, po pierwsze ich struktura nie przyciąga kurzu, bo jest antystatyczna, a po drugie, jeśli w końcu po jakimś czasie coś się pojawi, to wystarczy odkurzacz z końcówką z miękkim włosiem i problem z głowy.

panele ścienne four

No ok, a co z montażem?

Mówiąc krótko jest prosty, czysty i szybki, a w dodatku możemy go wykonać sami, bez fachowej pomocy. Firma rekomenduje klej montażowy o dużej przyczepności, który jest bezwonny. Jego cienką warstwę nakładamy na obrys panela i przyklejamy, lekko dociskając.

Drobna rada.

Przed przystąpieniem do montowania paneli proponuję ułożyć sobie najpierw wymyślony wzór „na sucho”, tym bardziej jeśli ma znajdować się tylko fragmentem na ścianie, następnie zaznaczyć odkąd będziemy zaczynać i dopiero wtedy przystąpić do prac; efekt wow gwarantowany :)

Gdzie można zastosować takie panele 3D?

Praktycznie w każdym pokoju, świetnie sprawdzą się w sypialni, również jako zagłówek, stanowią doskonałą dekorację do pokoju dziecięcego, salonu, swoje właściwości akustyczne wykażą w pokoju telewizyjnym, a w salach konferencyjnych czy biurach są niezastąpione nadając im niepowtarzalnego charakteru.

Chciałabym też zwrócić Waszą uwagę, że Polak potrafi, gdyż projekt jak i wykonanie produktu jest w 100% polskie.

panele ścienne triada

Na koniec krótko podsumowując właściwości paneli Fluffo:

  • lekkie i tanie w transporcie;

  • łatwe w utrzymaniu czystości;

  • miękkie i elastyczne;

  • samodzielny, prosty i czysty montaż;

  • nieograniczone możliwości tworzenia wzorów.

Teraz wyciszenie ściany to prościzna, która zajmie nam niewiele czasu, a efekt końcowy będzie powalający. Do dzieła!

A Ty co uważasz o takim nieinwazyjnym, akustycznym i zarazem dekoracyjnym rozwiązaniu? Pisz w komentarzach.

Wpis powstał we współpracy z marką Fluffo.

Czytany 3201 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi