fbpx

SPRIDD i JASSA — wiosenne nowości IKEA 2017

15 Lut
Kategoria: Home Decor

Po raz kolejny IKEA rozpieszcza swoich klientów i wprowadza do sklepów limitowane kolekcje. To właśnie one cieszą się największą popularnością. Poznajcie SPRIDD i JASSA, dwa totalne przeciwieństwa.

Kolekcję SPRIDD, która moim zdaniem nawiązuje do estetyki komiksowej, młodzieżowej i muzycznej, już teraz możecie wypatrywać w salonach. Powstała we współpracy z brytyjskim projektantem mody, Kitem Nealem, znanym z bardzo wyrazistych wzorów. I taka też jest SPRIDD pełna barw oraz różnorodnych form. Spotkacie ją na kubkach, miseczkach, talerzykach, a także na plakatach, dywanach, poszewkach, notatniku czy namiocie.

Jeśli chcecie wprowadzić ożywienie kolorystyczne do swojego wnętrza, a jednocześnie nie boicie się stosować zdecydowanych kolorów w ciekawych aranżacjach, to ta kolekcja jest zdecydowanie dla Was.

spridd 1

spridd 2

źródło zdjęć: www.ikea.com/pl/pl/

Z kolei JASSA to kolekcja łącząca naturę z etnicznym wzornictwem. Autorami są holenderski projektant Piet Hein Eek oraz artystka Iina Vuorivirta zajmująca się produkcją ceramiki.

W skład kolekcji będą wchodzić meble, lampy, kosze i koszyki oraz ceramika i tkaniny. Oferta ta opiera się na tradycyjnym rzemiośle indonezyjskim i wietnamskim. Meble zostały stworzone z naturalnych włókien i posiadają obłe kształty, kosze są ręcznie wyplatane, a tkaniny, wykonane w technice batiku, to dawka pozytywnej energii. Również ceramika jest wyjątkowa i niepowtarzalna, ponieważ szkliwienie zostało w całości wykonane ręcznie poprzez chlapanie, więc każdy egzemplarz to praktycznie unikat.

Jeśli chcecie obcować z naturą, w najlepszym tego słowa znaczeniu, przenieść się wspomnieniami lub marzeniami do Indonezji oraz wnieść niepowtarzalne wzornictwo do swojego domu, to koniecznie wypatrujecie tej kolekcji w salonach IKEA. Pojawi się już w marcu.

jassa 1

źródło zdjęć: ikea.today/

jassa 2

żródło zdjęć: www.ikea.com/

Co sądzicie o nowych kolekcjach limitowanych IKEA? Czy któraś przypadła Wam już szczególnie do gustu?

Czytany 2100 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi