fbpx

Trendy kolorystyczne na 2015 rok

14 Sty
Kategoria: Home Decor

O tym, że kolor wpływa na nasze samopoczucie wie każdy, ale nie każdy wie, że tak jak w modzie, tak również we wnętrzach są ogłaszane kolory na nadchodzący rok.

Jak co roku (od 1990 r.) amerykański Instytut Koloru Pantone, uważany za światowego lidera w dziedzinie koloru, podał kolor na rok 2015 i został nim Marsala oznaczony numerem 18-1438, który prezentuje Wam poniżej.

pobrane 1

źródło: http://www.pantone.com/

Jak dla mnie jest to stonowane i wyciszone połączenie czerwieni z brązem, na stronie example.pl użyto również trafnego określenia "(...) połączenie zdrowego czerwonego wina z ziemistym odcieniem."

Na pewno nie jest to kolor, który może być zastosowany jak główny, będzie stanowił raczej uzupełnienie lub dodatek do innego koloru, ale świetnie sprawdzi się zarówno w połączeniu z ciepłymi, jak i zimnymi barwami.

Swoje trendy kolorystyczne wypuściła również firma Benjamin Moore, jednak różnią one się w dużym stopniu od koloru Marsala.

Głównym kolorem został Guilford Green HC-116 połączenie beżu z nutą zieleni, posiada w sobie ciepło z lekkim, subtelnym, odczuciem zimna. Na pewno będzie dobrze komponował się z każdą barwą i swobodnie może stanowić główny kolor we wnętrzu.

kolor roku 2015 benjamin moore mini

źródło: http://benjaminmoore.pl/

Benjamin Moore postawił w tym roku na jedną barwę w różnych odcieniach, czyli monochromatyzm.

color trends 2015

źródło: http://benjaminmoore.pl/

Z kolei firma AkzoNobel, której częścią jest producent farb Sikkens, poszła w kolorystykę ciepłą, która ma nas nastrajać pozytywnie każdego dnia. Głównym kolorem został Copper Orange 50YR 36/263, który podobnie jak kolor Marsala będzie stanowił dodatek.

pobrane

źródło: http://www.colourfutures.com/

Jest doskonałym połączeniem odcieni różu, czerwieni i pomarańczu. Bardzo dobrze zestawi się z tzw. kolorami ziemi.

image 4 large image 6 large

źródło: http://www.colourfutures.com/

Co sądzicie o kolorach na ten rok? A może już macie któryś z nich zastosowany w swoich wnętrzach? Piszcie w komentarzach.

Czytany 2761 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi