Podsumowanie stycznia + PLANNER na luty

31 Sty
Kategoria: Lifestyle

Pierwszy miesiąc nowego roku już za nami i dlatego pozwoliłam sobie przygotować krótkie jego podsumowanie.

 Trochę prywaty ...

Na początek muszę się Wam pochwalić, że małymi kroczkami realizuję lub zbliżam się do realizacji celów, które postawiłam sobie w tym roku i jestem z tego bardzo dumna.

Zazwyczaj wyglądało to tak, że pierwszy tydzień czy dwa nowego roku wszystko szło dobrze, a później już coraz gorzej i gorzej, aż w końcu zapominałam o postanowieniach noworocznych.

Teraz rozwiązałam to nieco inaczej, przygotowałam sobie harmonogram tygodnia, w którym rozpisuję wszystkie zadania na cały tydzień, dzieląc je na poszczególne kategorie: aktywność, praca, blog, rozwój i dom. Całość uzupełniam plannerem na cały miesiąc, gdzie mam również rubryczkę na 3 najważniejsze cele.

Przyznam, że jak na razie sprawdza się to rewelacyjnie i czuję ogromna satysfakcję kiedy odhaczam kolejne zrealizowane rzeczy na mojej liście.

Dzięki temu udało mi się w końcu opanować sprzątanie mieszkania, które do tej pory wykonywaliśmy tylko w sobotę i zajmowało sporo czasu. W chwili obecnej rozplanowujemy je na cały tydzień, nie zajmuje nam więcej niż godzinę w ciągu dnia i wpływa na to, że w weekendy nie sprzątamy :D

W tym miejscu koniecznie muszę polecić Wam wpis Niebałaganki „Harmonogram sprzątania – nowa ulepszona wersja”, bo to dzięki Ani uporządkowaliśmy swój system dbania o mieszkanie.

Dołączam też do wyzwania Niebałaganki i na luty wyznaczam swoje małe plany i cele.

 1. Dla siebie – rozpocząć Project Life, codziennie rysować i zacząć regularnie ćwiczyć.

  Project Life miałam zacząć z początkiem roku, jednak nie do końca mi się to udało. Zdjęcia powstają bardzo regularnie i jest już ich całkiem sporo, natomiast zabrakło mi czasu na ich wydrukowanie i zaopatrzenie się w niezbędny album.

  Co do rysowania to przez ostatnie kilka lat, a tak naprawdę od ukończeniu studiów, czyli już od prawie 6 lat, nie udawało mi się znaleźć też czasu na kreatywne działania i stwierdziłam, że już najwyższy czas to zmienić. Wyciągnęłam i przetarłam z kurzu szkicownik, ołówki, a nawet płótna i farby.

  Koniecznie muszę też znaleźć czas na ćwiczenia i powrót do formy sprzed dwóch lat, bo moja kondycja jest w opłakanym stanie.

 2. Dla rodziny – tu ściągnę od Ani , czyli wypróbowanie co najmniej 3 nowych, zdrowych przepisów.

  U mnie nie ma co prawda problemów ze zdrowymi śniadaniami, natomiast jest spory problem z przekąskami i szybkimi obiadami.

  Mam nadzieję, że Ania podzieli się za jakiś czas na swoim blogu wypróbowanymi przepisami, które będę mogła testować w swojej kuchni.

 3. Praca – fotorealistyczne wizualizacje wnętrz i uporządkowanie oraz aktualizacja portfolio.

  Muszę znaleźć czas na poszerzenie swoich umiejętności w kwestii tworzenia bardzo fotorealistycznych wizualizacji 3D. Wiem, że mój program posiada takie możliwości i w końcu przyszła pora na ich zgłębienie.

  Od miesiąca walczę z ogarnięciem portfolio na nową wersję strony firmowej i czas zamknąć już ten temat.

Punktów nie jest zbyt wiele, ale zaważając na to iż nr 1 i 3 są w sumie dość rozbudowane, to będę miała na pewno co robić przez cały miesiąc.

Warto przeczytać …

- Jak wykorzystać rajstopy, które nie nadają się już do chodzenia: http://niebalaganka.pl/rajstopy-w-domu-10-ulubionych-zastosowan/

- Pomysły na codzienną kreatywność: http://worqshop.pl/10-pomyslow-na-codzienna-kreatywnosc/

- Jeśli wydaje Ci się, że nie umiesz rysować to zobacz jak temu zaradzić: http://www.polenka.pl/lifestyle/jak-nauczyc-sie-rysowac.html

- Ćwiczenia dla początkujących w domu, teraz już nie będzie wymówki: http://www.drlifestyle.pl/odzywianie/trening-dla-poczatkujacych-w-domu-youtube/

- Tłusty czwartek już 4 lutego więc przepis na babcine faworki jak znalazł: http://www.joulenka.pl/faworki-przepis/

- Ten blog to moje odkrycie ostatnich dwóch tygodni i zachwycił mnie od pierwszej chwili.

Jeśli szukacie pomysłu w co zapakować walentynkowy prezent, to ten wpis jest jak znalazł: http://www.mypinkplum.pl/2016/01/diy-pudeka-na-prezenty-walentynkowe-2.html

- Jak zwiększyć swoją efektywność w pracy? http://mrslifestyle.pl/2016/01/19/moje-sposoby-na-zwiekszenie-efektywnosci-w-pracy/

Przegapione?

W tym miesiącu na blogu pojawiło się następujące wpisy:

- Wykorzystanie fotografii jako dekoracji wnętrz w 3 odsłonach

- PRYWATNIE, czyli podsumowanie 2015 roku i plany na 2016 + NIESPODZIANKA !

- Kraina lodu – lodowe wnętrza

- Zapytaj projektanta wnętrz część 1 – Jak optycznie powiększyć pokój 

- Zapytaj projektanta wnętrz część 2 – 5 najczęściej popełnianych błędów przy urządzaniu wnętrz

- Metamorfoza pokoju dziennego

 

Na dziś to tyle, miało być krótko, ale się nie udało :)

Zachęcam Was do dzielenia swoich planów i celów na mniejsze oraz rozkładanie ich w czasie.

Zapraszam też do dołączenia do wyzwania ! :)

PLANER na LUTY

Czytany 1355 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 

 

@tenkawalekpodlogi