Majowe TU i TERAZ

31 Maj
Kategoria: Lifestyle

Ten miesiąc był naprawdę ciężki. Te ciągłe zmiany pogody ze skokami temperatur od 20 do 30oC, duża ilość pracy plus wyjazdy sprawiły, że mało nie padłam. Niestety musiałam kilka rzeczy odpuścić, tym samym ciut ucierpiał na tym blog. Bardzo nie lubię, kiedy wszystko mam zaplanowane i nie idzie po mojej myśli, ciężko jest mi się przyznać przed samą sobą, że nie daje rady i muszę z czegoś zrezygnować. Ale cóż, jak każdy mam tylko 24 godziny i nie jestem w stanie nic na to poradzić. Chyba czasami lepiej na siebie wziąć mniej, niż uczyć się ciężkiej sztuki odpuszczania, która idzie mi bardzo słabo.

Poza tym uwielbiam maj ze względu na kwitnący bez i pojawiające się konwalie oraz inne nowalijki, no i w tym miesiącu się urodziłam :D A teraz zapraszam na moje podsumowanie maja :)

#SŁUCHAM tego, co mnie otacza. Z jednej strony budowa, którą mam za oknem (dźwięki zawodowe :D), a od strony balkonu, czyli po przeciwnej stronie mieszkania, natura generalnie cisza i spokój oraz ptaszki, które ćwierkają od rana do wieczora, o czym mogliście przekonać się na Insta Stories :)

#CZUJĘ w końcu wiosnę i zbliżające się lato, a tak bardzo mi tego brakowało. Jak tylko mogłabym sobie na to pozwolić, to położyłabym się obok Rumby i jak ona wygrzewała się na słońcu do woli.

Rumba wygrzewanie slonce

#CHCIAŁABYM, żeby w końcu udało mi się to, co mam zaplanowane zrealizować w 100%, a w szczególności mieć do przodu ogarnięte wszystkie sprawy związane z blogiem. Na razie udaje mi się planować miesiąc do przodu, ale chciałabym mieć rozplanowany cały kwartał, tym bardziej, że planów i pomysłów wiele, ale brak czasu na uporządkowanie tego w kalendarzu.

#JESTEM WDZIĘCZNA ZA skończony balkon, na którym mogę w końcu pracować, a także zrobić sobie chwilę przerwy i się zrelaksować :)

Balkon w końcu nie szpeci, tylko stanowi formę dodatkowego „pomieszczenia”, gdzie możemy spędzać czas. Jestem z tego tak zadowolona, że jak nie pada, to najchętniej spędzałabym czas tylko tam.

metamorfoza balkon

#PRACUJĘ NAD wieloma projektami naraz i czasami sama zastanawiam się nad tym, jak ja to robię, że się nie gubię :) Ale tak naprawdę pomaga mi w tym organizacja, może nie jest idealna, ale jest. W chwili obecnej część prywatnego czasu poświęcamy wraz z mężem, jak co roku od kilku lat, na pomoc w organizacji Pikniku Militarnego, na który już dziś Was serdecznie zapraszam (impreza będzie miała miejsce w Kaliszu w dniach 17-18 czerwca, wstęp jest oczywiście bezpłatny, a więcej szczegółów już wkrótce na profilu Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego).

praca projekty

#CIESZĘ SIĘ słońcem i spacerami z psem, które nie tylko pozwalają mi oderwać się na chwilę od pracy, ale także nacieszyć pogodą.

spacery Rumba

#PLANUJĘ kolejny weekendowy wyjazd, tym razem w góry :) Mąż będzie miał zlot rowerowy, a ja po prostu będę podziwiać Karkonosze i złapie chwilę oddechu.

#OGLĄDAM w wolnych chwilach, czyli najczęściej podczas obiadu, seriale Marvela, wkręciliśmy się z mężem na maksa :)

#CZEKAM na stabilizację pogody. Chciałabym, aby każdy dzień był już ciepły i budziły nas promienie słońca, niestety na razie jest bardzo mocno w kratkę, a że jestem wrażliwa na zmiany pogody, to walczę z migrenami.

Mam jednak nadzieję, że pogoda w końcu się ustabilizuje, a ja zdołam wszystko sobie tak zaplanować i poukładać, że nie będę gnać jak szalona, tylko będę mogła kończyć pracę o określonej godzinie, żeby później znaleźć chwilę dla siebie. Trzymajcie kciuki, żeby się to udało :)

A Wam jak minął maj Jakie jest Wasze tu i teraz?

Czytany 981 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 

 

@tenkawalekpodlogi