Niedzielne podsumowanie tygodnia #2/04

19 Kwi
Kategoria: Lifestyle

Ten tydzień był naprawdę ciężki. Po całym, bardzo intensywnym, poprzednim weekendzie na targach, trudno było dojść do siebie i wskoczyć na właściwe tory.

Jednak pomimo tego zmęczenia, jest radość, że stoisko wyszło dokładnie tak jak chciałam, a także było zauważone przez wielu zwiedzających.

targi tel

Cieszy mnie również fakt, że udało mi się uniknąć grypy i nie zarazić od mojego męża (gdzie zazwyczaj wszystko chłonęłam jak gąbka niestety), który na dwa dni przed targami padł z wysoką temperaturą.

Stwierdzam obiektywnie, że naturalne domowe sposoby, typu napar z kwiatów lipy, naturalny sok malinowy i miód z pasieki (a nie z marketu) naprawdę dają radę i jak na razie, od końca października, jeszcze ani razu nie byłam poważniej chora, poza delikatnym przeziębieniem, z którym uporałam się w 3 dni.

lipamiodmaliny

Zaniedbałam ostatnio trochę czytanie książek i muszę w końcu nadrobić zaległości.

Z kolei w mieszkaniu remont skończony, ale walczymy z wyposażeniem i dodatkami, które trzeba poprzykręcać, czasami coś wywiercić, wybrać i poukładać jak już jest wstawione na swoim miejscu. I jakoś tak nam schodzi, że najczęściej przekładamy to z dnia na dzień, bo zawsze jest coś ważniejszego i najczęściej jest to praca.

Aż wstyd się przyznać, ale na podłodze piętrzą nam się książki, nierozpakowane kartony, pojemniki po farbach i kilka innych elementów.

Z utęsknieniem czekam na ustabilizowanie pogody, która chyba również w tym tygodniu mnie dobiła, jeden dzień ciepło i słonecznie, a pozostałe dni coraz zimniej i bardziej wietrznie.

Marzę już o prawdziwej, słonecznej wiośnie, z przyjemną temperaturą, która zawsze dostarcza mi ogrom energii.

Jakoś tak słońce i kwitnąca, zielona roślinność, działa na mnie niesamowicie pozytywnie, z kolei woda kojąco.

zegarek 900x600

W tym tygodniu zaczęłam się zastanawiać jak to wszyscy robią, że godzą pracę (tak np. jak ja freelancera), obowiązki domowe i mają jeszcze czas na swoje pasje.

Ja mam wrażenie od jakiegoś czasu, potwierdzone niestety przez mojego męża, że nie ogarniam tego wszystkiego, bo jak jakoś udaje mi się w miarę pogodzić pracę z obowiązkami domowymi (chociaż i to nie zawsze), to już kompletnie nie mam czasu na to co sprawia mi przyjemność.

Może czasem chce być zbyt perfekcyjna w tym co robię, bo jakoś tak nie potrafię zrobić czegoś na 50%.

A Wy jak sobie radzicie z organizacją i znalezieniem czasu na swoje pasje? Macie jakieś sprawdzone metody? Piszcie w komentarzach.

Chętnie poczytam, bo może i u mnie się sprawdzą.

 

polecane wpisy

- nr 1 w tym tygodniu jest dla mnie artykuł LifeManagerki o tym, że dużo mówi się o pozytywnym myśleniu, natomiast mało o pozytywnej komunikacji, np. przez chwalenie kogoś. Gorąco polecam: http://lifemanagerka.pl/2015/04/moc-pozytywnej-komunikacji/

- bardzo ciekawy artykuł przygotowała również Pani swojego czasu o tym, że nie należy bać się porażek: http://www.paniswojegoczasu.pl/zostan-pania-swojego-czasu/nie-boj-sie-porazek/

z kolei Niebałaganka, przygotowała recenzję książki „W domu Madame Chic”, która już jakiś czas temu wylądowała na mojej liście książek do kupienia, po tym jak zachwyciłam się pierwszą książka autorki „Lekcje Madame Chic”.

Mam nadzieję, że również ta książka będzie tak samo ciekawa i zabawna jak jej poprzedniczka, ale o tym przekonam się jak już ją przeczytam.

Wychodzę z założenia, że nie wyrabiam sobie opinii jeśli sama tego jeszcze nie przeczytałam czy nie zobaczyłam.

http://niebalaganka.pl/w-domu-madame-chic-jennifer-l-scott/

A teraz wychodząc ze swojej strefy komfortu proszę o Wasze komentarze pod wpisem i cenne, sprawdzone rady jak zarządzać czasem.

Czytany 1316 razy

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

 

 

@tenkawalekpodlogi