fbpx

Wiosenne nowości IKEA

10 Kwi
Kategoria: Wnętrza

Kilka dni temu w moje ręce trafił wiosenny magazyn IKEA Family i postanowiłam przyjrzeć się bliżej temu co proponują w swojej ofercie na wiosnę.

Przede wszystkim stawiają na organizację i z tego tytułu przewidują promocyjne ceny dla klubowiczów.

Pierwsza w oko wpadła mi jednak nowa kolekcja, GILTIG, która została stworzona wraz z Katie Eary. Powiem szczerze, że jest przeznaczona na pewno dla ludzi odważnych, zarówno wzornictwo jak i kolorystyka są z pazurem i nie będą się nadawać do każdego wnętrza.

Kolekcja jest edycją limitowaną i znajduje się już w ofercie, będzie dostępna tylko przez kilka tygodni.

kolekcja giltig

źródło zdjęcia: IKEA

Jestem bardzo ciekawa co Wy o niej sądzicie?

W maju znajdziecie inną ciekawą kolekcję, również z oferty limitowanej, VIKTIGT, o której pisałam Wam już jakiś czas temu.

Wracając jednak do organizacji, moją uwagę zwróciły dwa meble, szafa i komoda.

Szafa z serii HEMNES jest już znana, jednak jak dotąd występowała tylko w kolorze białym. Teraz pojawia się w kolorze żółtym, jak zostało podane na stronie, jednak dla mnie to miodowy, jest ciepły i delikatny, a określenie żółty kojarzy mi się raczej z intensywnym, słonecznym kolorem.

Moją uwagę zwraca prostota i klasyka tego mebla, a także dodatkowy atut jakim niewątpliwie są drzwi przesuwne. Doskonale sprawdzi się we wnętrzu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Komoda, a właściwie szafka TILLFÄLLE jest bardzo prosta w formie, jednak urzeka poprzez kolory, które pojawiają się na froncie. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach młodzieżowych, ale także w pomieszczeniach którym chcemy nadać radosny akcent.

hemnes tillfalle

źródła zdjęć: IKEA

Teraz co nieco o nowościach w oświetleniu.

Jeśli nie macie gniazdka w okolicach swojego biurka czy miejsca pracy i nie wyobrażacie sobie żeby po podłodze wił się kilometrami przedłużacz to jest na to sposób ledowa lampa biurkowa HÅRTE, którą można zasilać przez port USB i koniec z pracą po ciemku.

Najlepszy opis tej lampy oddają słowa samego projektanta Carl Öjerstam: „Uzyskać maksimum z minimum, oto jak można podsumować zamysł leżący u podstaw lampy na biurko HÅRTE.(...)"

harte lampa biurkowa led 0300785 PE383095 S4

źródło zdjęcia: IKEA

Ciekawa jest również nowa kolekcja lamp ÄNGLAND, przyciągająca uwagę swoją prostotą, która wpisze się doskonale w przestrzeń klasyczną, a także ociepli i przełamie surowe wnętrza.

lampy angland

źródła zdjęć: IKEA

A jeśli planuje wiosnę i lato spędzić aktywnie i lubicie grać w badmintona czy tenisa na świeżym powietrzu to w ofercie IKEA pojawiła się siatka do gry SOLUR, która świetnie się do tego nada.

Mam nadzieję, że jest na tyle mobilna, że można zabrać ją ze sobą w dowolne miejsce.

To tyle jeśli chodzi o przegląd nowości, które pojawiły się w ostatnim czasie w IKEA. Mam nadzieję, że dzięki temu znajdziecie coś dla siebie, tym bardziej, że często ciężko jest dostrzec w tak szerokiej ofercie to co zwróciło by naszą uwagę i wkomponowało się we wnętrze.

Dajcie znać w komentarzach jakie nowości IKEA dodalibyście jeszcze do tego zestawienia. 

Czytany 2793 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi