fbpx

Trendy kolorystyczne na 2017 rok

27 Gru
Kategoria: Wnętrza

Za kilka dni pożegnamy stary rok i powitamy nowy. Jak co roku pojawiają się nowe trendy kolorystyczne, najczęściej wyrocznią w tej dziedzinie jest Instytut Panthone, z którego czerpią inspiracje zarówno projektanci wnętrz, graficy, jak i świat mody.

Czy wybrany w tym roku kolor ponownie podbije światowe rynki? O tym przekonamy się już zapewne wkrótce.

Kolorem roku 2017 wg Instytutu Panthone został Greenery 15-0343. Jeśli nic Wam nie mówi ta nazwa i symbole, to powiem krótko, że to po prostu soczysta zieleń. Mnie osobiście kolor ten kojarzy się z wiosną i świeżością, co było też założeniem Instytutu, który na swojej stronie pisze iż zieleń jest "symbolem nowego początku. (…) nawiązuje do pierwszych dni wiosny, kiedy natura budzi się do życia."

Pantone Color of the Year 2017 Greenery 15 0343

źródło zdjęcia

Ciężko się nie zgodzi z określeniami Instytutu odnośnie przedstawionego koloru, od razu kiedy go zobaczyłam miałam same pozytywne skojarzenia, przyszła mi na myśl wiosna i pierwsze promienie słońca, wręcz poczułam je już na twarzy.

W chwili obecnej kiedy za oknem jest szaro i buro, pada deszcz, słońca jak na lekarstwo, to taki kolor nastraja pozytywnie. Poza tym uważam, że to doskonały wybór na dzisiejsze niespokojne czasy, daje nam świeżość, witalność i pozytywne spojrzenie na świat.

Uwielbiam wiosnę, w szczególności w jej początkowej fazie, kiedy wszystko powoli budzi się do życia i ten kolor moim zdaniem doskonale to oddaje.

Myślę, że po powyższym akapicie domyślacie się już jakie mam zdanie na temat wyboru tego koloru na 2017 rok, uważam że to bardzo dobry wybór.

Jednak jeśli chodzi o zastosowanie go we wnętrzu z punktu wiedzenia projektanta myślę, że świetnie sprawdzi się jako dodatek, akcent, a nie główny kolor. Pomimo pozytywnych cech jakie wymieniłam powyżej jest silnym kolorem, który w dużej ilości mógłby przytłoczyć wnętrze.

W stosunku do zeszłego roku tegoroczny wybór to duża odmiana po pastelowym Rose Quartz i Serenity.

Wg marki Dulux kolorem roku 2017 został szary denim S0.10.50. Uważam, że to zachowawczy wybór, gdyż szarość już kolejny sezon króluje we wnętrzach w różnych tonacjach. Jest dobrym i neutralnych kolorem, do którego zestawimy i dopasujemy bardzo dużą ilość barw, zarówno jasnych, jak i ciemnych, odważnych.

Szary denim to dobry wybór jako kolor przewodni, a także jako dodatek, w obu przypadkach sprawdzi się doskonale.

trendy kolorystyczne 2017 dulux

źródło zdjęcia

Z kolej Benjamin Moore postawił w przyszłym roku na kolor o nazwie Shadow 2117-30. Cień to idealna nazwa dla tego koloru, który niesamowicie oddaje głębie, kojarzy się ze zmysłowością i nutą tajemnicy.

Producent na swojej stronie opisuje ten kolor jako „(...)szlachetny fiolet, który uwodzi głębią i wielowymiarowością.”

benjamin moore kolor roku 2017 shadow

źródło zdjęcia

Interesująco może wpisać się we wnętrze i służyć do podkreślenia jego charakteru. Powiem szczerze, że bardzo intryguje mnie ten kolor, który będzie doskonałym wyborem zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i klasycznych.

A jaki jest Wasz faworyt? Co sądzicie o trendach kolorystycznych na 2017 rok? Piszcie w komentarzach.

Czytany 2137 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi