fbpx

2 proste sposoby na remont łazienki w 24 h

12 Lut
Kategoria: Wnętrza

Jak nie dużym kosztem odmienić wygląd łazienki?

Jeśli nie lubicie remontu, kurzu i ogólne związanego z tym rozgardiaszu to dziś przedstawię Wam dwa proste sposoby jak tego uniknąć i dokonać całkowitej metamorfozy wnętrza łazienki.

Większość naszych łazienek to płytki od podłogi po sufit, do kompletu z wzornictwem sprzed kilkunastu lat. Nie zawsze, ale często bywa też tak, że doskonale trzymają się ściany i ich skuwanie wiązałoby się z gładzeniem ścian. Jeśli chcemy tego uniknąć weźmy w dłoń wałek i je po prostu pomalujmy.

Od jakiegoś czasu na rynku są dostępne farby do płytek ceramicznych w szerokim wachlarzu kolorystycznym, mają bardzo dobra przyczepność i są łatwo zmywalne, tworząc powłokę podobną do szkliwa. Łatwa aplikacja wałkiem i efekt murowany, przy tym szybko, niedrogo i bez bałaganu związanego z remontem.

Jeśli nadal nie jesteście do końca przekonani zajrzyjcie konieczne na Youtube gdzie znajdziecie wiele cennych rad i podpowiedzi, a także filmików jak krok po kroku pomalować płytki.

malowanie plytek farba

źródło zdjęć: 1 ; 2 ; 3

Jeśli jednak mamy dość płytek lub ich w ogóle nie posiadamy to kolejnym rozwiązaniem są panele ścienne, które doskonale mogą ozdobić ściany, ponownie przy nie dużym budżecie. Takie rozwiązanie pozwoli również na wprowadzenie „drewna”, które zawsze ociepli nasze wnętrze, stanowi także termoizolacje, jak również sprawdzi się akustycznie więc teraz możemy śpiewać pod prysznicem ile dusza zapragnie i sąsiad nie będzie nas już podsłuchiwał :)

panele scienne lazienka

źródła zdjęć: 1 ; 2

Do całości efektu wow dołóżmy kilka dodatków, takich jak kwiaty (mogą być sztuczne, ale dobrej jakości) w ciekawych osłonkach, lustro w ramie (jeśli oczywiście będzie pasować do charakteru wnętrza, który chcemy uzyskać), akcesoria łazienkowe z jednej serii (mam na myśli mydelniczkę, dozownik na mydło, pojemnik na szczoteczki do zębów) czy ręczniki w jednej kolorystyce.

Jak sami widzicie nie trzeba dużego budżetu i czasu, żeby przeprowadzić metamorfozę łazienki. Zachęcam Was więc gorąco do zmian !

A Wy jakie macie swoje sprawdzone sposoby na szybkie metamorfozy?

Czytany 4650 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi