fbpx

Hygge we wnętrzu

26 Lut
Kategoria: Wnętrza

Hygge to ostatnio bardzo popularne słowo, ale czy wiesz co tak naprawdę oznacza? To wyraz pochodzenia duńskiego i określa szczęście, komfort i bezpieczeństwo, czyli wszystko to co wpływa na nas relaksująco i odprężająco.

Spójrz za okno. Same anomalia pogodowe: raz słońce, raz deszcz, a za chwilę zamieć śnieżna. Marzymy o jak najszybszym nadejściu wiosny, więc to idealny czas, żeby wprowadzić hygge do naszych wnętrz. Jak to zrobić?

Tak naprawdę nie potrzeba wielkich nakładów finansowych, żeby nasz dzień czy wieczór stał się wyjątkowy. Dziś przedstawię Wam kilka rzeczy w kwotach maksymalnie do 50 zł, które sprawią, że będziemy mieć wnętrze i nastrój hygge.

hygge we wnetrzu

1. Latarenka   2. Lampki (cotton balls)   3. Świecznik dekoracyjny   4. Poduszki   5. Kubek    6. Koc   7. Świece   8. Kwietnik 

Hygge to tak naprawdę czerpanie radości z każdej czynności, przytulność i miła atmosfera. Wyobraź sobie, że wracasz do domu, parzysz sobie herbatę i spędzasz czas wśród tych wszystkich dodatków. To tylko rzeczy, ale pozytywnie wpływają na Twój nastrój.

Często wolne wieczory, szczególnie te jesienno-zimowe, spędzam pod kocem, w ciepłych wełnianych skarpetach i z książką w ręku, otoczona mnóstwem świec. To dla mnie wymarzony sposób na relaks. Już na samą myśl o takim wieczorze czuję się lepiej :)

A jak wyglądają Wasze wnętrza w stylu hygge?

Czytany 1816 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi