fbpx

Tapety – jak wybrać i z czym łączyć

21 Lis
Kategoria: Wnętrza

Tapety wróciły do łask i coraz chętniej stosujemy je w naszych wnętrzach. Jednak kiedy przychodzi moment wyboru powstaje problem i pojawia się mnóstwo pytań: czy wybrać tapetę z wzorem czy gładką, czy zastosować tylko na jednej ścianie czy na kilku, czy łączyć z malowaniem jeśli tak to jak dobrać kolory, czy wybrać tapetę papierową, flizelinową czy winylową, i tak dalej.

Moją odpowiedzią na każde z tych pytań byłoby „to zależy”, więc jak sobie pomóc z podjęciem odpowiedniej decyzji?

Dla ułatwienia proponuję wejść na stronę sklepu tapetuj.pl, gdzie w czytelny i przejrzysty sposób znajdziemy posegregowane tapety na cztery główne kategorie: kolory, tematy, rodzaje i styl, co jest sporym ułatwieniem.

Teraz przyjrzyjmy się obiektywnie naszemu wnętrzu i zastanówmy się czy chcemy mieć zaakcentowaną jedną czy dwie ściany. Jeśli nie jesteśmy do końca pewni jakie rozwiązanie wybrać to zostańmy tylko przy wzorze na jednej ścianie, bo jest to zawsze najbezpieczniejsze wyjście z sytuacji.

I teraz mamy kilka podpowiedzi:

  • wzory klasyczne, jeśli marzymy o wnętrzu w stylu glamour

Tapeta Palais 20 918 Tapeta Essence 20 853

  • dla odważniejszych zdecydowane pasy lub wzory geometryczne

Tapeta Glasshouse 90274 Tapeta Chroma 33 184 Tapeta Kelly Hoppen Style II 103001 1

  • stonowane, delikatne wzory

Tapeta Opulence Lustre 65319 Tapeta Chroma 101849

Tapeta Chroma 103020 Tapeta Glasshouse 90250

  • popularny ostatnio motyw zwierzęcy lub roślinny 

Tapeta Skin 32 632 Tapeta Elements 90431

Tapeta Kaleidoscope 90563 Tapeta Skin 32 659

  • dla młodszych miłośników wnętrz

Tapeta KidsHome 5 df74099 Tapeta KidsHome 5 100111

Tapeta KidsHome 5 102435 Tapeta Symmetry 100287

Powyżej podałam tylko kilka przykładów z morza możliwości.

Jeśli nie robimy kapitalnego remontu czy nie wykańczamy wnętrza od zera to popatrzmy na to co już mamy i jak dany wzór tapety wpasuje się do posiadanych mebli czy dodatków.

Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są tzw. moodboardy czyli tablice inspiracji, na których możemy poukładać i zestawić ze sobą wszystkie elementy danego wnętrza co pozwoli spojrzeć nam na całość z lotu ptaka i ocenić czy takie rozwiązanie idealnie wkomponuje się w nasze pomieszczenie.

Na ten moment tapety ścienne możemy łączyć praktycznie ze wszystkim, farbami, płytkami ściennymi (np. w łazienkach, w miejscach które nie są narażone na bezpośredni kontakt z wodą), tynkami dekoracyjnymi itp.

Tapety stanowią także świetny substytut cegły czy tynku. Jeśli marzą nam się takie rozwiązania, a boimy się zostać z tym na lata lub ewentualnych kosztów związanych z demontażem cegły i powstałymi ubytkami, to tapeta sprawdzi się rewelacyjnie.

Pozwala nam w naprawdę szybki i bezproblemowy sposób odmienić nasze wnętrza i to tak często jak przyjdzie nam na to ochota.

 

Wpis powstał we współpracy z firmą tapetuj.pl

 

Czytany 1297 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi