fbpx

6 sposobów na skrzynkę po jabłkach

07 Paź
Kategoria: Home Decor

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczką dwóch skrzyń po jabłkach, które szukały domu. U nas znalazły swoje miejsce i tak naprawdę czekają na przeznaczenie. W chwili obecnej robią za półkę naszego mini warsztaciku, ale ze względu na jesienne wnętrzarskie zmiany w pokoju dziennym postanowiłam w końcu nadać im jakąś funkcję.

I tak ruszyłam na poszukiwanie inspiracji, którymi chciałabym się dzisiaj z Wami podzielić.

Stolik nocny

Proste i niesamowicie szybkie rozwiązania, dorabiamy nóżki z drewnianej tralki lub przymocowujemy kółka i stolik nocny gotowa w kilka minut. Dodatkowo możemy podzielić wnętrze skrzyni na pół tworząc półkę np. z płyty MDF i będziemy mieć doskonałe miejsce na książki, lampkę nocną czy inne niezbędne elementy. Jak dla mnie to rewelacyjny sposób na tego rodzaju skrzynkę, ale w chwili obecnej niestety przy łóżku nie zmieści mi się ani jeden stoliczek, jednak na pewno to rozwiązanie znajdzie zastosowanie w przyszłości :)

skrzynka stolik nocny

źródło zdjęcia

Biurko

Czemuż by nie. Skrzynie jako nogi, do tego blat z płyty meblowej i mamy oryginalne i niepowtarzalne miejsce pracy.

Wood Crate Desk

źródło zdjęcia

Regał

Bardzo teraz modne i jak dla mnie genialne rozwiązanie modułowe. Zestawiamy ze sobą w różnych wariantach skrzynki, raz w poziomie, raz w pionie, albo mieszając pion z poziomem i otrzymujemy ciekawą kompozycję, która świetnie się sprawdzi jako miejsce na książki, zdjęcia i inne dekoracje.

skrzynki regal

źródła zdjęć: 1 , 2 , 3

Mini stoliczek

Podręczny stoliczek na kółkach, który możemy wykorzystać jako gazetownik, a także powiększoną, mobilną podstawkę na ulubiony napój.

skrzynka mobilny stolik

źródło zdjęcia

Półka

Chyba najszybsze możliwe rozwiązanie czyli wisząca półka. Wystarczy tylko odświeżyć skrzynkę i zawiesić w wybranym miejscu, np. w kuchni nad blatem czy łazience. Świetnie sprawdzi się na podręczne rzeczy, do których lubimy mieć szybki dostęp.

skrzynki polki

źródła zdjęć: 1 , 2

Klosz lampy

To jedno z tych rozwiązań, które zaskoczyło mnie najbardziej. Jest ciekawe i niepowtarzalne, każda z tych opraw będzie inna, ze względu na charakter skrzynek. Z zewnątrz w naturalnej formie, a w wewnątrz dowolnie wybrany kolor w połączeniu z dużą żarówka efekt wow gwarantowany.

wooden crate lighting

źródło zdjęcia

U nas chyba raczej stanie na wykorzystaniu skrzynek na półki, bo jestem ogromnym maniakiem kupowania książek i miejsca jest na nie coraz mniej, chociaż zastanawiam się jeszcze nad mobilnym stolikiem, ta opcja również bardzo mnie kusi. A może każda ze skrzynek będzie spełniała inną funkcję i nie koniecznie dwie wykorzystam tak samo.

Hmm...muszę koniecznie podjąć jakąś decyzję, a może Wy mi w tym pomożecie?

Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje na wykorzystanie skrzynek koniecznie piszcie w komentarzach, może to będzie dokładnie to czego szukam :)

Czytany 5321 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi