fbpx

Domowe SPA - odnowa w łazience

09 Mar
Kategoria: Home Decor

 W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu, za mało śpimy, nieregularnie jemy, jesteśmy ogólnie przemęczeni i z westchnieniem myślimy o weekendzie w SPA. Jednak czy choć odrobiny tego luksusu nie jesteśmy w stanie zaserwować sobie sami?

Relaksacyjna sesja w zaciszu łazienki

Oczywiście idealną sytuacją byłoby mieć oddzielne pomieszczenie do relaksu, gdzie będzie sauna, a może nawet basen czy jacuzzi, ale powiedzmy sobie szczerze: mało kogo na to stać. Osobiście uwielbiam od czasu do czasu mieć chwilę tylko dla siebie i najbardziej kojąco na chyba wszystkie moje bolączki działa kąpiel czy prysznic.

Wczoraj było nasze święto, drogie Panie, ale nie posiadajmy czasu dla siebie tylko od święta, ale tak często jak to jest tylko możliwe. Ogarnijmy łazienkę, żeby nie denerwowała nas za chwilę sterta prania, zapalmy świece, przygotujmy sobie aromatyczną kąpiel z ulubioną solą czy płynem, zgaśmy zbędne oświetlenie, podłóżmy zwinięty ręcznik pod głowę, jeśli nie mamy wygodnego zagłówka, wrzućmy płatki kwiatów do wody, puśćmy kojącą muzykę lub weźmy czasopismo. Zaszalejmy, to w końcu nasz czas!

domowe spa lazienka

Urządzanie domowego SPA w łazience

Jeśli jesteśmy na etapie wykańczania łazienki, to zastosujmy tzw. kolory ziemi, czyli różne odcienie bieli, szarość, ciepłe brązy, stonowane odcienie niebieskiego czy przygaszoną zieleń. Wprowadźmy elementy drewniane. Najlepszym rozwiązaniem jest drewno egzotyczne, ale świetnie sprawdzi się również dąb, modrzew czy wiąz. Doskonałym substytutem są szeroko dostępne na rynku płytki imitujące drewno.

Dobrze przemyślane rozwiązanie oświetlenia jest kolejnym punktem urządzania domowego SPA. Pamiętajmy, że światło to nie tylko dwa punkty, jedno centralne na suficie, a drugie nad lustrem. Oświetlenie LED-owe w połączeniu z zabudowami z karton-gipsu czy przy wykorzystaniu gotowych listew może tworzyć delikatne, nastrojowe oświetlenie. Wystarczy dołożyć świece i mamy wnętrze idealne. Jednak jeśli nie możesz znaleźć świec, a światło w łazience jest drażniące, to postaw lampę podłogową czy nawet biurkową. Zda egzamin na 5+.

Jeśli zależy nam na odpoczynku i zresetowaniu umysłu, pomyślmy o uporządkowaniu przestrzennym łazienki. Przemyślmy dobrze nasze wnętrze pod względem rozmieszczenia szafek, żeby jak najmniej rzeczy było na widoku. Im więcej mamy pochowane, tym łatwiej jest utrzymać czystość.

Dodatkowym elementem do naszego domowego SPA może być krajobraz, więc jeżeli jesteśmy na etapie budowy domu, wybierzmy na łazienkę pomieszczenie z najlepszym widokiem. Ewentualnie dla uzyskania podobnego efektu możemy zastosować fototapetę za szkłem w ramie :).

Tak naprawdę z każdej łazienki, bez względu na to czy mamy wannę, czy prysznic, jesteśmy w stanie zrobić nasze domowe SPA, gdzie zrelaksujemy się i ukoimy zmysły.

domowe spa relaks

Do stworzenia domowego SPA potrzebujemy:

  • świec i/lub lamy podłogowej czy stołowej, ewentualnie kadzidełek,

  • porządku,

  • ulubionego olejku, soli czy płynu do kąpieli lub żelu pod prysznic,

  • ręcznika (przyda się w wannie pod głowę),

  • muzyki, książki lub po prostu ciszy.

Czy tak wiele potrzeba żeby po wyjściu z łazienki być jak nowo narodzona? :)

Jakie są Wasze sposoby na relaks i domowe SPA?

Czytany 1783 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi