fbpx

Nowa kolekcja Ikea YPPERLIG

04 Paź
Kategoria: Home Decor

Na początku tego miesiąca w IKEA pojawi się nowa kolekcja o nazwie YPPERLIG (na jednej z zagranicznych stron IKEA doczytałam, że ma być dostępna od 6 października). Została stworzona we współpracy z duńską firmą projektową Hay i prezentuje prostotę oraz minimalizm. Jednak czy po ostatnio dość burzliwie przyjętym nowym katalogu zdobędzie uznanie klientów?

W tym roku IKEA dość mocno odbiegła od wzorców, którymi posługiwała się przez ostatnie lata i do których tak mocno większość z nas się przyzwyczaiła. Były to zazwyczaj kolory białe, szare, jasne, delikatne oraz dobrze znane nam wzornictwo. Jedynie od czasu do czasu pobrzmiewała nuta szaleństwa w czasowo pojawiających się limitowanych kolekcjach.

A w tym roku bum… i mamy ciemne, intensywne kolory, kontrastowe zestawienia i bardzo minimalistyczne meble. Taka też jest właśnie kolekcja YPPERLIG, w której wybrzmiewa piękno prostoty. Coraz częściej słychać w świecie projektowania wnętrz, że architektura, wnętrza zaczynają przenikać się z modą i tak też twierdzi Matte Hay, współzałożycielka Hay: „Rolf i ja zawsze opisujemy HAY jako połączenie architektury, mody i sztuki. Nasze meble w dużym stopniu związane są z architekturą, a nasze akcesoria z modą”. Ta spora kolekcja składa się z kilku rodzai sof, stołów, krzeseł, regałów, półek, oświetlenia, dodatków i dekoracji, tkanin oraz akcesoriów.

kolekcja YPPERLIG ikea 1

kolekcja YPPERLIG ikea 2

wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony IKEA

Ciekawostka. Stół i dwuosobowa sofa zostały zainspirowane meblami z 1950 roku. Nowe życie otrzymała też najbardziej charakterystyczna niebieska torba z IKEA, zachowała swój kształt, natomiast występuje w nowych wzorach i kolorach.

torby IKEA

IKEA mocno wierzy w design dostępny dla każdego za przystępną cenę. Uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie, bo wiele osób ma dobre poczucie estetyki, ale nie każdego stać na wydanie kilku czy kilkunastu tysięcy złotych na designerskie meble.

Moim zdaniem, nowa kolekcja daje powiew świeżości marce IKEA i przedstawia ciekawe rozwiązania do tak popularnego ostatnio minimalizmu, o którym pisałam Wam jakiś czas temu.

A co Wy sądzicie o nowej kolekcji? I o ostatnim katalogu IKEA? Jestem bardzo ciekawa Waszego zdania. 

Czytany 2317 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi