fbpx

Nowe kolekcje IKEA wiosna 2018

21 Lut
Kategoria: Home Decor

Na wiosnę szykuje nam się prawdziwy bum w IKEA ponieważ pojawią się aż cztery nowe kolekcje.

W chwili powstawania tego artykułu na polskiej stronie producenta mamy pokazaną na ten rok tylko jedną kolekcje, a mianowicie DELAKTIG, która już od lutego jest dostępna w sprzedaży.

W marcu pojawi się bardzo oryginalna i wyrazista kolekcja pod nazwą OMEDELBAR w kolorach czerni, bieli i czerwieni. Określiłabym tą kolekcję jako modową z połączeniem glamour. Zresztą sami zobaczcie filmik z zapowiedzią i oceńcie.

Po petardzie jaką zafunduje nam kolekcja z marca, w kwietniu pojawią trzy zupełnie inne kolekcje, stonowane i bardzo odwołujące się do natury.

Pierwsza z nich HJÄRTELIG ma pobudzać zmysły, wyciszać i relaksować. Głównie będzie obracać się wokół tematu sypialni. Cała kolekcja została stworzona z takich materiałów jak rattan, len, bawełna, lite drewno, trawa morska czy korek.

Autorami tej kolekcji jest Maja Ganszyniec i Andreas Fredriksson.

W ofercie znajdzie się także torba, pas, a także mate do jogi.

HJÄRTELIG april 2018

HJÄRTELIG april 2018 2

Kolejną kolekcją jest INNEHÅLLSRIK - została stworzona przez wykwalifikowanych rzemieślników z Indii i to już siódma edycja takiego przedsięwzięcia.

Kolekcja ta opiera się głównie na tkaninach i ręcznie tkanych koszach, czyli DIY w pełnej krasie :)

INNEHÅLLSRIK april 2018 

I ostatnią kolekcją jest INDUSTRIELL stworzona przez holenderskiego projektanta Piet Hein Eek'a, znanego z umiejętności rzemieślniczych i miłości do mebli z drewna.

Designer przywiązał dużą uwagę do pełnego wykorzystania materiałów i redukcji odpadów podczas produkcji. Współpraca między projektantem a IKEA skupiła się wokół budowaniu wyjątkowości w każdym produkcje, żebyśmy my jako konsumenci mając bazę mogli stworzyć swój wyjątkowy i niepowtarzalny mebel. Stąd też moim zdaniem nazwa kolekcji industriell – surowość.

 INDUSTRIELL april 2018

INDUSTRIELL april 2018 2

Jak oceniacie nowe kolekcje IKEA? Co o nich sądzicie? A może macie już swoich faworytów i tylko czekacie kiedy pojawią się te kolekcje w sklepach. Piszcie w komentarzach, jestem bardzo ciekawa waszych opinii i tego co wskoczyła już na waszą listę zakupów.

* wszystkie zdjęcia kolekcji pochodzą ze strony www.ikea.com

PS

Wpis nie jest sponsorowany.

Czytany 5407 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi