fbpx

#podróże: Zieleniec i Leśne Apartamenty

07 Lis
Kategoria: Lifestyle

To trochę inna forma wpisu lifestylowego niż to co ukazywało się na blogu do tej pory, ale mam nadzieję, że również przypadnie Wam do gustu.

Często słyszę pytanie skąd czerpię inspirację i oczywiście jak większość osób znajduję ją w internecie i mediach społecznościowych, które są kopalnią zdjęć, na targach, w prasie branżowej, ale bardzo dużo dają mi też wyjazdy.

Dlatego w tej części wpisów chciałabym od czasu do czasu przedstawiać ciekawe miejsca, posiadające swój indywidualny charakter.

W ostatnim czasie miałam bardzo dużo na głowie i ciągle byłam w biegu - spotkania, wydruku projektów, kontrole na budowie podczas realizacji, projektowanie i tak w kółko, a przy tym mała ilość snu. I kiedy dziś się na chwilę "zatrzymałam" i stwierdziłam, że muszę złapać oddech to wróciłam myślami do naszego wrześniowego urlopu ... i Leśnych Apartamentów w Zieleńcu.

Od razu uprzedzę, że nie jest to wpis sponsorowany, a jedynie moja indywidualna opinia, z którą może się ktoś zgodzić lub nie.

Już dwukrotnie spędzaliśmy tam z mężem urlop, pierwszy raz w okresie wielkanocnym i drugi na początku września.

straznica zieleniec

Oboje kochamy góry, jednak w tym roku chcieliśmy też zabrać ze sobą naszego psiaka, a na koniec lata dołożyliśmy jeszcze rowery.

To fantastyczne miejsce dla rodzin z dziećmi, które znajdą tam sporo atrakcji, jak i dla takich turystów-psiarzy jak my. Nasz psiak, który jest totalnym mieszczuchem i domatorem, także pokochał to miejsce, a w szczególności duży ogród, w którym mogła biegać do woli.

Kilometry wyrabiała na szlakach, a drugie tyle szalejąc po ogrodzie.

zieleniec Rumba

Właścicielka to przesympatyczna, ciepła i pozytywna osoba kochająca zwierzęta i mająca naprawdę dobre wyczucie jeśli chodzi o ogród i urządzanie wnętrz w Leśnych Apartamentach.

Dawna strażnica graniczna to przepiękny dom z klimatem, gdzie oprócz pokojów na wynajem, w części piwnicznej znajdziemy bawialnię dla dzieci, salę kominkową, bibliotekę i pokój gier, a także przestronną kuchnię z jadalnią i wyjściem na taras.

lesne apartamenty

W okolicy znajduje się sporo tras zarówno pieszych, jak i rowerowych, chociaż przyznam że akurat te po stronie czeskiej są zdecydowanie lepiej oznaczone.

zieleniec okolica

Z każdym kolejnym rokiem coraz chętniej uciekam w takie miejsca i szukam ciszy oraz kontaktu z naturą, to wszystko pozwala mi się zresetować i wrócić do ukochanej pracy ze zdwojonymi siłami i głową pełną pomysłów.

Więc jeśli szukacie zacisznego miejsca, żeby się zrelaksować i odpocząć mając w koło las to gorąco polecam Leśne Apartamenty w Zieleńcu.

A gdzie Wy szukacie swoich inspiracji?

Czytany 2135 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi