fbpx

Szafka pod TV - DIY część 2

14 Cze
Kategoria: Wnętrza

W poprzedniej części opisywałam Wam początkowy etap prac nad szafką, dziś przejdziemy do konkretów.

Na pierwszy ogień poszło złożenie szuflad, gdyż na tę czynność nie potrzeba zbyt wiele czasu. Od razu też zostały przykręcone prowadnice.

DSCN1350aNastępnie stworzyliśmy ramę wraz z nóżkami stanowiącymi podstawę naszej długiej szafki.

nozki pod tv

Kiedy udało się wygospodarować więcej czasu wzięliśmy się za złożenie całości. Skręciliśmy cały szkielet szafki, zamontowaliśmy wszystkie podziały i włożyliśmy skręcone wcześniej szuflady oraz gotową półkę, na koniec przytwierdziliśmy ramę wraz z nóżkami i po postawieniu szafki nałożyliśmy blat. Kolejnym punktem układanki było docięcie odpowiednio listewki i stworzenie z niej ramki stanowiącej bazę do drzwiczek, która została wypełniona materiałem typu mesh przesłaniającym półkę na sprzęt RTV.

Chciałabym zaznaczyć, że każdy etap prac był pilnie ndzorowany przez naszego psiaka, któremu nie przeszkadzał nawet drewniany pył i hałas szlifierki oscylacyjnej - ona była po prostu w swoim żywiole. Ale jak to mówią jaki pan taki kram :)

skladanie szafki tv

Kiedy szafka pod TV stała już na własnych nóżkach nastąpiła najtrudniejsza część pracy czyli rozbiórka palety EURO na pojedyncze deski, które stanowią front.

Uwierzcie mi to wcale nie jest takie proste jak się wydaje, gdyż palety są zbijane za pomocą specjalnych, długich gwoździ, które bardzo ciężko się usuwa. Kiedy w końcu udało się nam uzyskać maksymalną ilość desek, połataliśmy uszkodzone, a następnie połączyliśmy, żeby stanowiły określoną wysokość i podocinaliśmy je do odpowiednich rozmiarów. Na koniec zostało nam tylko woskowanie, które pozwoliło na przyciemnienie desek, czyli uzyskanie efektu, na którym nam zależało, a także uwydatnienie ich charakteru.

Efekt końcowy, który możecie zobaczyć poniżej, w 100% nas usatysfakcjonował i budzi podziw oraz zachwyt wśród znajomych :)

szafka pod tv1

Pewnie część z Was zada sobie pytanie czy było warto? Bez wahania odpowiem na nie od razu, że było. Po pierwsze mamy niepowtarzalną szafkę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb i spełniającą nasze wymagania, a po drugie taka praca, tworzenie, daje nam wiele satysfakcji.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie stworzenia takiej szafki piszcie śmiało w komentarzach. 

Czytany 11524 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi