fbpx

Relacja z Warsaw Home Expo 2017

08 Paź
Kategoria: Wnętrza

W piątek miałam okazję uczestniczyć w drugiej edycji trzy dniowych targów Warsaw Home Expo i ArchiDay. Wyjazd był totalnie spontaniczny, koleżanka zaproponowała na początku tygodnia, że jeśli mam ochotę, to może mnie zgarnąć na trasie. Niewiele myśląc, od razu się zgodziłam. W czwartek ustaliśmy ostatnie szczegóły gdzie się spotkamy i w piątek rano ruszyłyśmy do stolicy.

Kiedy dotarłyśmy na miejsce byłyśmy zaskoczone, że to dopiero druga edycja targów, a budzi tak ogromne zainteresowanie. Znalezienie miejsca parkingowego graniczyło praktycznie z cudem, a targi były czynne dopiero od godziny.

Od razu mogę wam powiedzieć, że jeden dzień to zdecydowanie za mało na tak świetnie zorganizowane wydarzenie.

Każdego roku staram się być na różnego rodzaju targach związanych z branżą wnętrzarską i myślałam, że już mało co jest mnie wstanie zaskoczyć pod względem organizacyjnym. Jednak ta impreza przebiła wszystkie, na których do tej pory byłam. Ze względu na to, że byłyśmy tam tylko jeden dzień, miałyśmy dość mocno ograniczony czas, tym bardziej, że zależało nam na uczestniczeniu w warsztatach fotografii wnętrz.

Całe targi podzielone były na trzy hale, a te z kolei na kilka stref i wyszło nam średnio, że na jedną halę mamy dobrą godzinę, żeby zdążyć na warsztaty. Powiem Wam, że był to prawie maraton :). Jakimś cudem udało nam się przejść wszystkie hale, ale mimo, wydawało się, dobrej orientacji, kilka razy lekko się pogubiłyśmy, tyle było atrakcji i ciekawych wystawców.

miloo home 1

miloo home 2

oswietlenie spot light kolorowe kable

kare dodatki

kare meble

podloga city design

Znalazło się także coś dla fanow designerskiej motoryzacji :D

renault design 2O godzinie 15 zmęczone, z lekko obolałymi nogami i głodne (nic nie zdążyłyśmy zjeść od rana), udało nam się na szybko wypić tylko kawę (I teraz Ci, co mnie dobrze znają, zapytają „Ty i kawa?!”. No cóż, bywają sytuacje wyjątkowe i ta taką była) udałyśmy się na wyczekiwane warsztaty fotografii „Wnętrze w obiektywie” prowadzone przez Martę Behling. To był strzał w dziesiątkę! Marta opowiedziała nam o swojej pracy, udzieliła fantastycznych rad i nie bała dzielić się swoim doświadczeniem, co niesamowicie cenię.

warsztaty fotografii wnetrzCałość warsztatów była podzielona na cześć teoretyczną w formie wykładu uzupełnionego slajdami i rzeczową wiedzą, a następnie przeszliśmy do części praktycznej. Pojawiło się też wiele pytań związanych zarówno ze sprzętem, jak i robieniem zdjęć, na które Marta bardzo chętnie odpowiadała, udzielając również indywidualnych rad. To był naprawdę dobrze i produktywnie spędzony czas.

Bardzo podoba mi się wydarzenie ArchiDay, które łączy w sobie konferencję, warsztaty i szkolenia dla każdego z branży architektów, projektantów czy dekoratorów wnętrz. Po prostej rejestracji, każdy, kto tylko ma ochotę poszerzyć swoją wiedzę, może w nich uczestniczyć, nie ma żadnej selekcji ani żadnych wytycznych. Uważam, że wszyscy, którzy dokonują zapisu na takie wydarzenie, robią to w celu własnego rozwoju, a nie tylko dla kaprysu. Cieszę się, że w końcu są takie działania podejmowane w naszym kraju. Tym bardziej, że tak mało ludzi z branży, zresztą myślę, że nie tylko projektowej, chce dzielić się swoją wiedza, ale ja wciąż mocno wierzę w to, że kiedyś ulegnie to zmianie. Fajnie, że pojawiają się takie osoby, które głośno piszą o pracy projektanta i dzielą się swoją wiedzą jak Iza z bloga Prosty Plan, którą miałam okazję spotkać na Warsaw Home Expo. Nie udało nam się co prawda zamienić zdania, ale po warsztatach fotograficznych, w których brała czynny udział, śmiało mogę stwierdzić, że jest tak samo pozytywna jak na blogu :).

Mam nadzieję, że będzie coraz więcej takich inicjatyw i w końcu środowisko projektowe przestanie być takie hermetyczne. Wracając jednak do targów, uważam, że była to jedna z lepiej zorganizowanych imprez w jakich miałam okazję uczestniczyć. Wróciłam z głową pełną pomysłów i inspiracji. Wiem, że za rok wrócę na Warsaw Home Expo i ArchiDay z ogromną przyjemnością i postaram się zostać dłużej niż jeden dzień.

Czytany 2004 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi