fbpx

Ile kosztuje remont i na czym nie warto oszczędzać? Część 3

17 Gru
Kategoria: Wnętrza

Dziś trzecia i ostatnia część wpisu, z której dowiesz się następujących rzeczy:

  • Jak wygląda remont przy współpracy z projektantem wnętrz?
  • Czy jest możliwość współpracy on-line i co jest wtedy niezbędne?
  • Funkcjonalność w pomieszczeniu i świeże spojrzenie.
  • Co Ci da skorzystanie z usługi architekta wnętrz?

 

Czy u Ciebie można na przykład zamówić sobie właśnie projekty online, że ktoś mieszka gdzieś za granicą chciałby tutaj coś pozmieniać i wysyła Ci plany albo zdjęcia swojego mieszkania a Ty mówisz, że tutaj można to zrobić, a tutaj to? Czy wolisz jednak taka współpracę, że idzie do mieszkania i fizycznie widzisz wnętrza i wtedy wiesz co można z nimi zrobić?

Powiem, że obecna sytuacja, którą mamy w tym momencie z całym wirusem, troszeczkę zmusiła nas do pracy zdalnej, pracy online, bo nie każdy klient też chce się spotkać więc jakby tutaj nie ma najmniejszego problemu. W tym momencie też współpracuję z klientką, od jakiegoś tygodnia lub dwóch, która mieszka jakieś 200-300 km ode mnie i komunikujemy się tylko i wyłącznie online, czyli przez e-maile, akurat też przez wiadomości na Instagramie i tutaj nie ma absolutnie żadnego problemu. Klientka dostarczyła mi wymiary pomieszczeń, bo tak naprawdę wystarczy dostarczenie tych wymiarów, zdjęć i spokojnie możemy podejść do współpracy. Zresztą jakiś czas temu też na moim blogu ukazał się artykuł dotyczący właśnie współpracy online, jak ona wygląda, jak wyglądają kolejne etapy takie współpracy, jak dokonać takiego pomiaru wnętrza, żeby było ono zrobione prawidłowo, także jest tam wszystko krok po kroku wyjaśnione.

 

O to jest super. Ja się zgłoszę jak już dojdę do remontu (śmiech). Mam zagwozdkę, tak beznadziejnie tutaj, niby bardzo dużo miejsca, ale nie mam miejsca (śmiech).

To tak często się zdarza, a już w szczególności jak już długo, długo mieszkamy w danym miejscu, to pewnym rzeczy i rozwiązań po prostu tez już nie widzimy, a jak wejdzie ktoś z zewnątrz to zobaczy dużo więcej możliwości i rozwiązań.

W ubiegłym roku kończyłam taki projekt gdzie robiliśmy kapitalny remont, od A do Z, wymienialiśmy wszystko zaczynając właśnie od hydrauliki i elektryki i tam weszłam do jednego z pomieszczeń gdzie klientka miała sypialnię i dalej chciała ją tam mieć, natomiast stwierdziła, że on już spróbowała „milion” ustawień w tym wnętrzu i po prostu nic nie wychodzi, zawsze jest kiepsko, bo to łóżko wciśnięte, gdzieś w narożnik ściany, szafa malutka, ona się nie może pomieścić, a chce mieć nadal tu sypialnie i nie widzi rozwiązania na nią. A ja weszłam do pomieszczenia i sobie myślę „ o matko jaki wielki pokój, ile u jest możliwości”, a klientka mówi, że się z tym absolutnie nic nie da zrobić. I tak koniec, końców zrobiliśmy naprawdę bardzo fajna sypialnię, klientka do dnia dzisiejszego jest zadowolona, co mnie bardzo cieszy.

Wyszło naprawdę świetnie, przestawiłam całą sypialnie do góry nogami, klientka była w lekkim szoku i na początku nie dowierzała, że to wszystko nam się tak idealnie zmieści i będzie miała tak ogromną szafę na całą jedna ścianę, a jak doszło do realizacji i zobaczyła efekt końcowy to był naprawdę bardzo zadowolona.

 

Tak, ja w ogóle myślę, że korzystanie z usług architekt wnętrz nam daje ten czas, potem zaoszczędzone pieniądze, ergonomię, pomysły, o których człowiek nie pomyśli. Ja na przykład wchodząc do swojej kuchni i do swojej jadalni, z kuchni, która jest takim kompletnym wszystko i nic, mnie denerwuje to po prostu, a nie mam kompletnie pomysłu na to co zrobić, bo ja jestem z tym za bardzo zżyta. Uważam, że emocjonalnie jestem za bardzo przywiązana do tego co tam mam, jestem 3 lata w tym domu i nie mam żadnych pomysłów na to żeby coś tam pozmieniać, także myślę, że takie świeże Twoje spojrzenie na innych pomieszczenia to jest genialna rzecz.

Tak, to się zgadza, no tak jak mówisz ileś lat jesteśmy już w jakimś miejscu, jesteśmy zżyci, też sentymentalnie czasami podchodzimy do wielu rzeczy, że szkoda nam pozbyć się czegoś czy przestawić itd. bo funkcjonujemy już ileś lat w tym miejscu i z jednej strony chcielibyśmy zmian, a czasami tych zmian się boimy, ale jak sobie zobaczymy to na przykład w 3D, jeżeli jest projekt w formie wizualizacji, to często mówimy „o łał, kurcze no rzeczywiście, no można byłoby tak zrobić, to mi wiele ułatwi w funkcjonowaniu w tej kuchni.”

 

Czyli kończąc już ta naszą bardzo fajną rozmowę, jeżeli ktoś by chciał od Ciebie wziąć jakieś usługi i zatrudnić Ciebie do zaprojektowania swojego wnętrza to gdzie on się musi zgłaszać i jak wyglądają te widełki cenowe? Bo ja rozumiem, że to jest zależne od tego jaką Ty usługę oferujesz to jest tam trochę inaczej wtedy.

Najlepiej wejść na moją stronę internetową, gdzie są wszystkie informacje, jak wygląda mniej więcej współpraca, etapy współpracy, zakres form współpracy, można podejrzeć projekty, bo nie zawsze każdy klient lubi stylistykę, w której projektu dany projektant. Można tez wejśc na bloga gdzie projekty są opisane czasami od kuchni i też jak wygląda współpraca.

Natomiast jeżeli chodzi o zakres cen to strasznie ciężko jest powiedzieć tutaj dokładnie jak to wygląda, bo wszystko zależy od zakresu prac projektowych, czy mówimy o całym mieszkaniu czy domku jednorodzinnym, czy mówimy o pojedynczych pomieszczeniach.

W przypadku pojedynczych pomieszczeń najczęściej wycenia się od pomieszczenia.

Z kolei jeśli mówimy o całości wnętrz mieszkania, domku jednorodzinnego to wtedy mamy cenę za 1m2.

 

Czyli koniec języka za przewodnika, napisać do Ciebie i będziesz wtedy po prostu już wyceniać.

 Dokładnie.

 

Ale powiem Ci, że jest to genialna usługa, jest to bardzo fajny zawód.

Zawód to prawda jest przyjemny i daje dużo satysfakcji, tym bardziej jak widzi się tych zachwyconych klientów. A właśnie najlepszy efekt jest przy tych remontach, gdzie klienci, po mieszkaniu kilka, kilkanaście lat w tych samych wnętrzach, wchodzą do takiego wykończonego mieszkania, bo też robię takie mieszkania czy domki jednorodzinne pod klucz, gdzie klient wchodzi i odbiera klucze do gotowego na tip top mieszkania i wchodzi, widzi ten efekt wow i jest ta ogromna radość, że on nie musiał się tym wszystkim przejmować, że to wszystko miał z głowy i tak super to wygląda w efekcie finalnym.

 

No właśnie, bo klient on nie tylko kupuje od Ciebie ten projekt ale on kupuje też ten spokój ducha, że to wszystko będzie zrobione, że to będzie ergonomiczne, tak jak powiedziałaś mi wcześniej, że to po prostu już będzie pomyślane od A do Z.

Zgadza się. Do tego dostaje gotowe zestawienie materiałów wykończeniowych i elementów wyposażenia, bo wiadomo jak robimy projekt to ustalamy jakie materiały na podłogę, ścianę, jakie płytki, jakie wyposażenie itd. Później dostaje całą taką listę zakupową, gdzie tak naprawdę, jeśli projekt jest bez nadzoru, jest wstanie sam zrobić zakupu odhaczając poszczególne rzeczy z listy, a przy usłudze pod klucz to nie musi się przejmować zamówieniami, bo wtedy to już lezy w mojej gestii, żeby to wszystko było zgrane czasowo i zjechało w odpowiednim momencie na remontowanie mieszkanie czy domek.

 

Ale to jest super, jak ja bym wiedziała o tym kilka lat temu to bym uderzała, ale jak będę teraz remontować cały dół to oczekuj mojego maila (śmiech).

Nie ma spawy, zapraszam serdecznie.

 

Dziękuję Ci bardzo za rozmowę.

Ja również dziękuję za rozmowę i pozdrawiam.

Czytany 558 razy

 

 

@tenkawalekpodlogi